Сутність та специфічні ознаки концепції готелю у передмісті

Автор: та

Анотація: У статті розглядається концепція створення готелю на 150 місць в одному з передмісті Києва.

Бібліографічний опис статті:

та . Сутність та специфічні ознаки концепції готелю у передмісті//Наука онлайн: Міжнародний електронний науковий журнал - 2023. - №5. - https://nauka-online.com/publications/economy/2023/5/08-13/

Стаття опублікована у: : Наука Онлайн No5 май 2023

Економічні науки

УДК 658

Бандура Валентина Миколаївна

доктор технічних наук, професор

Національний університет біоресурсів та природокористування України

Bandura Valentyna

Doctor of Technical Sciences, Professor

National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine

Остапченко Оксана Андріївна

студентка

Національного університету біоресурсів та природокористування України

Ostapchenko Oksana

Student of the

National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine

СУТНІСТЬ ТА СПЕЦИФІЧНІ ОЗНАКИ КОНЦЕПЦІЇ ГОТЕЛЮ У ПЕРЕДМІСТІ

ESSENCE AND SPECIFIC CHARACTERISTICS OF THE CONCEPT HOTEL IN THE SUBURBS

Анотація. У статті розглядається концепція створення готелю на 150 місць в одному з передмісті Києва.

Ключові слова: концепція, готель, екологія, відпочинок, туризм.

Summary. The article considers the concept of creating a hotel for 150 places in one of the suburbs of Kyiv.

Key words: concept, hotel, ecology, recreation, tourism.

Готельний бізнес є одним з найбільш надійних секторів глобальної економіки і має високий потенціал навіть в кризові часи. Його здатність функціонувати в період стагнації часто є визначальним фактором інвестиційної привабливості.

Розвиток готельного бізнесу України обумовлений посиленням конкурентної боротьби між підприємствами, появою концептуальних закладів та використанням інноваційних підходів у своїй діяльності. В існуючих умовах економічної кризи в Україні існує проблема не тільки підвищення ефективності діяльності готелів, а створення конкурентоспроможного підприємства, яке здатне надавати споживачам конкурентоздатні послуги. Успішність засобу розміщення залежить від обраної стратегії, здатності використовувати внутрішні ресурси та стимулювати споживчий попит, орієнтуючись на потреби споживача [1]. Все більше туристів намагаються поєднати ділові поїздки та відпочинок в затишному готелі в передмісті. Зупинка в готелях, які розташовані біля великих міст дозволяє відпочивати в тиші біля зеленої зони, можливо біля річки або лісу. При цьому є можливість швидко доїхати до міста, якщо заплановано конференції, симпозіуми, переговори або інші ділові заходи.

Вишгород – це стародавнє місто, яке розташовано на правому узбережжі Дніпра північного краю Києва. Місто має свої ландшафтні та географічні особливості. На  сході розташоване Київське водосховище, а також  протікають річки Десна і Дніпро. В Вишгороді облаштована набережна, яка є місцем відпочинку місцевих жителів та туристів. На даних локаціях проводять різноманітні фестивалі, такі наприклад як «Свято Родинних традицій», фестиваль фарб «Холі», «Family Fest» або «Козацькому роду нема переводу».  Уздовж набережної розташовано два озера.

Берегові схили, городище давньоруського Вишгорода,  збережені ділянки заплави Дніпра внесено до пам’яток національного значення (державний реєстр нерухомих пам’яток України) оскільки вони мають велику природну та історичну цінність [2].

Місто має велику кількість зелених зон. На заході та півдні місто оточують хвойні ліси, на півночі – мішані. Біля міста розташована гора на якій знаходиться оглядовий майданчик з якого відкриваються гарні краєвиди.

Через місто проходить автомобільний шлях регіонального значення Р02 та автошлях територіального значення Т1001. Магістральні вулиці та дороги загальнодержавного значення становлять 7 км, магістральні вулиці та дороги районного значення 5км. Вишгород знаходиться в 18 км від Києва та має гарне транспортне сполучення не тільки зі столицею України, а і з іншими містами (табл. 1.).

Таблиця 1

Автосполучення Вишгорода та великих міст України

Місто Відстань, км Номер  траси Місто Відстань, км Номер  траси
Київ 18 Р02 Чернігів 150 М01
Житомир 150 М06 Полтава 350 М03
Вінниця 264  Т0203 Черкаси 206 Н08
Львів 550 Е40/М06 Чернівці 541 Н03

Джерело: складено за [2]

Неподалік від Вишгорода знаходиться Національний парк «Межигір‘я». Площа парку становить 140 га. Біля Вишгорода  розміщено один із найбільших зоопарків України.

Для туристів відкрито музей давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника. Музей є інтерактивною платформою де можна не тільки ознайомитись з історичними даними, а також можна прийняті участь в майстер-класах. На території є арт-простір Open Air де також проводять різноманітні фольклорні й етнографічні свята, знайомлять туристів з традиціями, звичаями і обрядами Київського Полісся.

В рамках проекту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація і популяризація» було проведено зйомки відомих артистів України. За концепцією проекту кожна зірка представляла окремий об’єкт Вишгородщини. За результатами зйомок туристи наразі мають можливість відсканувати таблички з QR-кодами і дізнатися інформацію про пам’ятку.

З Вишгородом пов’язані імена багатьох визначних осіб Х – ХІІІ століть: княгині Ольги, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха, Нестора Літописця тощо [3].

В Вишгороді розташовано багато яхт-клубів, які об’єднують яхтсменів всієї України. Яхтинг – це передусім перспективний напрямок розвитку туризму та пропаганди здорового способу життя. Також популярним в місті є футбол. На березі Дніпра розташовано сучасно облаштоване футбольне поле.

Вишгород має всі можливості стати потужним туристичним регіоном. За даними літературних джерел формується туристичний кластер, мета якого – створення якісного туристичного продукту. Все вищеперераховане робить Вишгород популярним для пізнавального та культурного туризму, рекреаційного та спортивного туризму. Також дане місто привабливе для туристів, які приїжджають в Київ з діловою метою, але планують зупинитись в тихому затишному місці без шуму машин і з чудовим краєвидом. Наявність гарного транспортного зв’язку Вишгорода з багатьма містами України є додатковою перевагою для багатьох потенційних гостей  готелю.

Досліджено конкурентне середовище для готелю, який проєктується в передмісті Києва. А саме визначено засоби розміщення, які знаходяться в місті Вишгород та околицях (табл. 2).

Таблиця 2

Функціональні характеристики підприємств готельного господарства м. Вишгород та району

№ п/п Назва закладу розміщення, категорія (зірковість), адреса Кількість номерів Кількість місць Інфраструктурна характеристика об’єкта
1.1 Готель «Вишеград» 3*

вул. Шолуденка, 17А

(міні-готель)

16 42 Мережа готелів. Номери: стандарт, стандарт покращений, люкс, напівлюкс, VIP, шоурум

SPA-послуги. Ресторан та банкетні зали

1.2 Готель «Вишеград» 4*

Вул. Спаська, 25

(готель замок)

86 250
2 «Три сімки»

вул. Промислова, 4

14 40 Номерний фонд: стандарт, делюкс, люкс. Кафе. Додаткові послуги: більярд, послуги трансферу, пральня та послуги з прасування одягу. Дитяча ігрова кімната.
3 Комплекс заміського відпочинку «Глібівка»,

урочище Зелений Бір, 9 село Глібівка, Вишгородський район

Вілла – 14

Танхауси – 3

Готель – 12 номерів

 Готельні  номери класів стандарт та люкс, котеджі різних класів і таунхауси із сучасним плануванням та панорамними вікнами.

Ресторан, банкетні зали. Спа-центр, фітнес-клуб, сауна. Тенісні корти, поле для міні футболу, місця для бадмінтону та настільного тенісу, велосипеди та водний транспорт

Площа – 4,7 га.

4 Готель «Sosnovel»

вул. Київська,100, с. Воропаїв  Вишгородський район

63 135 Заміський комплекс розташовано біля Десни в сосновому лісі.

Номери стандарт, люкс, номери комфорт-класу та напівлюкс, скандинавські шале та сканді шале люкс. Кожен номер має свій дизайнерський стиль

Парк квадроциклів, відкритий басейн, баггі, контактний зоопарк, поля для лазертагу та пейнтболу, банний комплекс, соляний басейн, місця для рибловлі та збирання грибів

Джерело: складено за [3]

У зв’язку з останніми подіями та сучасним станом туристичних потоків два засоби розміщення  були закриті на невизначений термін. Це готель «Петріківці – море» та «Guest House».

Представлені в таблиці 2 готельні підприємства мережі «Вишеград» та «Три сімки» функціонують в центральній частині міста. Готель «Sosnovel» та готель «Глібівка» є заміськими комплексами, які знаходяться на значній відстані від міста. Отже, основними конкурентами готелю, який проєктується є готелі «Вишеград» та «Три сімки».

Головною метою діяльності підприємства готельного господарства, що проектується є – створення комфортних умов для відпочинку та праці споживачів дотримуючись високих стандартів якості. При проектуванні готелю пріоритет вирішили віддати внутрішньому туризму, тим більше що після карантину та в умовах військового часу багато туристів переорієнтуються саме на цей напрямок. Місія готелю – це якісний сервіс та затишна атмосфера для споживачів [4].

Адміністрація та жителі міста розробили та впровадили програми «Чисто. Вишгород», «Екологічне виховання населення через соціальні проекти» та  планують зробити Вишгород екологічним містом України. Також 5 закладів ресторанного господарства міста долучились до всеукраїнської акції «Eco friendly cafe». У зв’язку з цим доцільно в основі концепції готелю передбачити екологічну складову та ресторан з вегетаріанською кухнею.

Таблиця 3

Концептуальне рішення «Nature Hotel»

Ознаки концепції Характеристика ознак
Характеристика місця розташування
Країна (місце) розташування Україна
Адміністративний вид території Місто Вишгород
Адміністративний район населеного пункта (території) Київський район
Адреса розташування готелю вул. Піщана, 1 А
Система проживання і харчування Розміщення, харчування, додаткові послуги
Тип підприємства Готель
Категорія 5*
Кадровий склад 1.     Керівник підприємства

2.     Заступники

3.     Керівники підрозділів

4.     Спеціалісти

5.     Обслуговуючий персонал

6.     Технічний персонал

Система управління Лінійно-функціональна
Стиль управління Демократичний
Цільовий сегмент споживачів Ділові туристи, відпочиваючі
Спосіб організації та взаємозв’язку всіх груп приміщень Блочний
Розміщення
Вид Готельне підприємство
Рівень комфорту Готель*****
Місткість 150 номерів
Категорії номерів Номер для МГН* Номер стандарт одномісний Номер стандарт двомісний Студіо Люкс Апартамент Президент.

Апартамент

Кількість номерів 2 31 58 52 3 3 1
Дизайнерський стиль барокко
Харчування
Тип закладів Ресторан Лобі-бар Їдальня для персоналу
Організація харчування Вільний вибір Вільний вибір Комплексне меню
Кількість місць 240 20 10
Режим роботи 6.00-22.00

(без вихідних)

цілодобово

(без вихідних)

08.00-22.00

(без вихідних)

Форма обслуговування часткове обслуговування

(за участю офіціантів)

часткове обслуговування

(за участю бармена)

Самообслуго-вування
Дизайнерський стиль Еко-стиль барокко мінімалізм
Бізнес-послуги
Тип Конференц-зал Зала для нарад Зал універсальний
Режим роботи 8.00-22.00 8.00-22.00 8.00-22.00
Дизайнерський стиль барокко барокко барокко
Побутова, торговельна, дозвіллєво-анімаційна, спортивно-оздоровча
Побутове обслуговування
Тип Режим роботи
Пральня, хімчистка 7.00 – 20.00
Салон краси 9.00-21.00
Культурно-дозвіллєві послуги
Тип Режим роботи
по днях по годинах
Інтерактивна бібліотека щодня 9.00 – 22.00
Більярдна щодня 9.00 – 22.00
Дитяча кімната щодня 8.00 – 21.00
Спортивно-оздоровча
Тип Басейн Тренажерна зала SPA-центр Солярій
Режим роботи 7.00 – 22.00

(без вихідних)

7.00 – 22.00

(без вихідних)

8.00-22.00

(без вихідних)

8.00-22.00

(без вихідних)

Торгівля
Тип

 

Призначення Режим роботи
по днях по годинах
Торгівельні кіоски Реалізація сувенірної продукції щодня 9.00 – 21.00

Отже для проектування готелю обрано місце в передмісті Києва в сосновому лісі недалеко від річки Дніпро.  З огляду на концептуальне рішення готель планується назвати «Nature Hotel» – це місце відпочинку в контакті з природою. Недалеко від міста, але за його межами, в тиші з природою.

Передумовою та основною причиною такої концепції стало бажання створити екологічно чистий простір для відпочинку, який би приваблював туристів зі схожими життєвими поглядами та бережним відношенням до навколишнього середовища.

Література

  1. Розметова О. Г., Мостенська Т. Л., Влодарчик Т. В. Організація готельного господарства: підручник. Кам’янець-Подільський: Абетка, 2014. 432 с.
  2. Вишгород. URL: https://discover.ua/destinations/kyiv-region-region/vishgorod
  3. Київщина. URL: https://kyivregiontours.gov.ua/routes/route-2-vyshhorod
  4. Організація обслуговування у малих готелях: Навч. посібник / Г.Б. Мунін, З.І. Тимошенко, Ю.І. Палеха, М.Д. Стамболов; За заг. ред. академіка О.В. Шербенка. Київ: Вид-во Європ. ун-ту, 2007. 181 с.

Перегляди: 83

Коментарі закрито.

To comment on the article - you need to download the candidate degree and / or doctor of Science

Підготуйте

наукову статтю на актуальну тему, відповідно до роздлів журналу

Відправте

наукову статтю на e-mail: editor@inter-nauka.com

Читайте

Вашу статтю на сайті нашого журналу та отримайте сертифікат