Актуальність діяльності транспортно-експедиційних підприємств та аутсорсингу логістичних послуг
Анотація: Залучивши логіста експедитора до перевезення вантажів, клієнти можуть відмовитись від зайвих послуг та зосередитися на ключових сферах компанії. За загальним визначенням не існує терміну «експедитор» чи аналогічного правового регулювання відповідальності та функцій. Тому виникають проблеми у стандартизації процесу міжнародної торгівлі, що знижує ефективність діяльності компаній та викликає додаткові проблеми у сфері міжнародної торгівлі. У майбутньому роль експедиторів у ланцюжку поставок буде зростати і клієнтам знадобиться повний пакет логістичних послуг не тільки щодо транспортування, а й супутніх: пакування, складування, відслідковування вантажу тощо. Тому сьогодні особливу увагу слід приділяти заохоченню нових інвестування та стартапів в сфері експедирування.
Бібліографічний опис статті:
Юлія Назарук. Актуальність діяльності транспортно-експедиційних підприємств та аутсорсингу логістичних послуг//Наука онлайн: Міжнародний електронний науковий журнал - 2021. - №12. - https://nauka-online.com/publications/economy/2021/12/02-5/
Менеджмент
УДК 658.7.012
Назарук Юлія Анатоліївна
студент
Національного технічного університету України
«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Назарук Юлия Анатольевна
студент
Национального технического университета Украины
«Киевский политехнический институт имени Игоря Сикорского»
Nazaruk Yuliia
Student of the
National Technical University of Ukraine
“Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”
ORCID: 0000-0002-6102-8328
АКТУАЛЬНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСПОРТНО-ЕКСПЕДИЦІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА АУТСОРСИНГУ ЛОГІСТИЧНИХ ПОСЛУГ
АКТУАЛЬНОСТЬ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ТРАНСПОРТНО-ЭКСПЕДИЦИОННЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ И АУТСОРСИНГА ЛОГИСТИЧЕСКИХ УСЛУГ
ACTUALITY OF ACTIVITY OF TRANSPORT AND FORWARDING ENTERPRISES AND OUTSOURCING OF LOGISTICS SERVICES
Анотація. Залучивши логіста експедитора до перевезення вантажів, клієнти можуть відмовитись від зайвих послуг та зосередитися на ключових сферах компанії. За загальним визначенням не існує терміну «експедитор» чи аналогічного правового регулювання відповідальності та функцій. Тому виникають проблеми у стандартизації процесу міжнародної торгівлі, що знижує ефективність діяльності компаній та викликає додаткові проблеми у сфері міжнародної торгівлі. У майбутньому роль експедиторів у ланцюжку поставок буде зростати і клієнтам знадобиться повний пакет логістичних послуг не тільки щодо транспортування, а й супутніх: пакування, складування, відслідковування вантажу тощо. Тому сьогодні особливу увагу слід приділяти заохоченню нових інвестування та стартапів в сфері експедирування.
Ключові слова: експедитор, перевізник, транспорт, логістика, управління ланцюгом поставок.
Аннотация. Участие экспедитора в процессе перевозки грузов позволяет клиентам отказаться от ненужных услуг и сосредоточиться на основных компетенциях компании. При наличии общего определения не существует термин «экспедитор» или тождественное правовое регулирование ответственности и функций; следовательно, проблемы унификации на международный процесс товародвижения сталкиваются. Это снижает эффективность деятельности и вызывает дополнительные проблемы в сфере международной торговли. В будущем роль экспедитора в логистических цепях поставок будет расти, и клиенты потребуют весь пакет логистических услуг. Поэтому следует обратить особое внимание на стимулирование инвестиций в услуги нового экспедитора.
Ключевые слова: экспедитор, перевозчик, транспорт, логистика, управление цепью поставок.
Summary. The freight forwarder’s participation in the cargo transportation process allows its customers to give up unnecessary services and focus on the company’s core competencies. In the general definition, there is no term “forwarder” or identical legal regulation of responsibilities and functions; therefore, the problems of unification of the international process of trade are faced. This reduces the efficiency of activities and causes additional problems in the field of international trade. In the future, the role of the freight forwarder in the supply chain will grow, and customers will require the full package of logistics services. Therefore, special attention should be paid to stimulating investment in the services of a new freight forwarder
Key words: forwarder, carrier, transport, logistics, supply chain management.
Постановка проблеми в загальному вигляді. Сьогодні існує багато способів покращення та зміцнення бізнесу, але не всі компанії готові передати свою роботу на аутсорсинг, так як насамперед виробничі підприємства остерігаються сучасних способів для здійснення діяльності лише тому, що бояться змін та неефективності роботи. Тому дана тема потребує більш детального висвітлення.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Проблематикою управління діяльністю транспортно-експедиційних підприємств цікавляться не лище українці, але і зарубіжні вчені, серед яких дослідженням даного питання можна виділити наступних: Є. Крикавський, В.С. Наумов, Мельникова Т. Є., Р. Ларін, Поспелова Л. М., Емра Булут і Окан Дуру.
Формулювання цілей статті полягає у аналізі та визначенні основних переваг для підвищення ефективності логістичної діяльності підприємств та визначення важливості передачі окремих послуг щодо перевезення на аутсорсинг.
Виклад основного матеріалу дослідження. Економічна глобалізація, зростання цін на енергоресурси, зростання вартості робочої сили та потоки дешевих товарів зі східних країн передбачають підвищення концентрації уваги на ланцюга поставок, одночасно знижуючи логістичні витрати на товари та послуги. Окрім того, основна увага має бути зосереджена на розвитку основних функцій компанії (виробництво товарів чи надання послуг), відмовляючись від супутніх (перевезення, дистрибуція товарів, складування). У цій ситуації необхідно скористатися послугами третьої сторони, оскільки існують спеціалізовані компанії, які надають необхідні послуги для забезпечення презентації продукту кінцевому користувачеві. Цей процес відомий як аутсорсинг.
Основним напрямком аутсорсингу є класична сфера управління логістикою. Професійні компанії можуть компетентно керувати промисловою логістикою, застосовуючи надійні, зрозумілі та ефективні способи. Підприємства забезпечують свій прибуток, заощаджуючи на виділених витратах і потужностях.
Одним з найважливіших місць в аутсорсингу займають транспортно-експедиційні компанії. Експортери, імпортери та інші підприємства часто потребують чогось ефективного та безпечного, тоді як іншим часто потрібно щось ефективне, безпечне та відмінне. Проте більшість із них не мають доступу до приватного транспорту.
Транспортно-експедиційна компанія – це агент, який надає послуги, пов’язані з доставкою вантажів. Інколи може скластись враження, що експедитори є це агенти, які заробляють гроші на недосконалостях в організації роботи в виробничих компаніях. Таке ставлення можна пояснити відсутністю інформації про вантажних перевізників при організації послуг доставки вантажів та в принципі про роль транспортно-експедиторські компаній.
Залучення транспортно-експедиторської компанії до перевезення необхідних вантажів може бути вигідним для бізнесу виробничих компаній в багатьох аспектах. Своїми знаннями та досвідом експедитори дбають про те, щоб вантаж прибув у потрібне місце вчасно та заощаджуючи гроші, порівняно від того, як роблять виробничі компанії це самостійно. Індустрія вантажних перевезень надає компаніям швидші та простіші рішення для процесу доставки. Вантажоперевізники зайняті всім, що гарантує доставку вантажу. Таким чином, ви виступаєте як посередник між вашою компанією та транспортною компанією.
Експедитори надають компаніям важливі поради з усіх питань, пов’язаних із перевезенням вантажів, особливо через міжнародні кордони. Враховуючи свій великий досвід, експедитори гарантують, що всі ваші товаросупровідні документи будуть в порядку і що всі відповідні вимоги будуть виконані. Експедиторські агенти або фірми також готують спеціальну документацію від імені вантажовідправника, яскравим прикладом цього є товарно-транспортна накладна.
Вантажні перевезення, які можуть здатися складними, просто це є простим та ефективним підходом для виробничих компаній для керування та відстеження їх перевезення. Транспортно-експедиторська компанія несе відповідальність за перевезення продукції з одного пункту призначення в інший. Експедитори несуть відповідальність за наступні дії:
- організація всього процесу для вантажовідправників – від самовивезення до зберігання до відправлення товару;
- вони є посередником між вантажовідправником і перевізником, який домовляється про найкращу ціну та найнадійніший і найшвидший маршрут.
Експедитор – це не що інше, як «архітектор» перевезень. Адже саме експедитор все організовує та відповідає за якість та вчасну доставку. Експедитори також дають перевізникам багато роботи, щоб самі могли отримати знижки. Таким чином експедитори вирішують не тільки проблеми вантажу, а й координують проблеми обробки від одного виду транспорту до іншого, що значно скорочує затримки та час доставки.
Переміщення вантажу в іноземні місця може бути дуже виснажливим, особливо якщо компанія-клієнт не знайома з протоколами переміщення за кордон. У цьому випадку краще звернутися до перевіреного експедитора. Професійні експедитори з багаторічним досвідом роботи в галузі мають широкі знання в галузі міжнародних транспортних рішень. Вони також знайомі з іноземними законами та нормативними актами, що стосуються зовнішньої торгівлі. Більшість експедиторів пропонують повний логістичний пакет і мають ліцензію відповідних контролюючих органів.
Є багато послуг, які експедитори можуть запропонувати бізнесам різних сфер. Ці послуги включають:
- Управління запасами
- Обслуговування від дверей до дверей
- Відстеження замовлення
- Звіти на вимогу
- Страхування
- Митна декларація
- Документи на міжнародний імпорт та експорт
- Упаковка – включаючи консолідацію предметів
- Зберігання тощо
При інтермодальних перевезеннях власникам вантажів доводиться мати справу з великою кількістю перевізників, що сильно порушує транспортний процес і робить його надзаплутаним. Важко задовольнити такі вимоги, як швидкість, економічність та безпека. Також затримується надходження платежів за договором купівлі-продажу. З іншого боку, заохочення торгово-економічних інтересів завжди було найважливішою характеристикою торгівлі. Крім того, будь-які порушення циркуляції транспортного потоку безпосередньо впливають на загальний ринок добротного транзиту через країни. Таким чином, участь кваліфікованих експедиторів в організації перевезень вантажів зменшує витрати на транспортні послуги завдяки оптимальний вибору транспортного маршруту та комерційного знижки на транспортні та страхові тарифи.
Імпорт та експорт товарів із транспортними компаніями може значно зменшити навантаження на весь процес. Експедитори, які добре обізнані з елементами ланцюга поставок, допоможуть вам зменшити тиск на всіх рівнях, від упаковки до складування та митного оформлення. Професійні послуги експедиторів забезпечують ефективну та безперебійну взаємодію при транспортуванні вантажів. Компанії, які використовують вантажні рішення для переміщення вантажів, мають багато переваг. Деякі з основних переваг вантажного транспорту:
- експедитори надзвичайно обізнані в елементах ланцюга поставок, тому вони можуть вкластися в стислі терміни і створити організовану систему доставки товарів;
- справляються з непередбаченими перешкодами, такими як затримка вантажів або перенаправлення послуг якщо є така необхідність;
- забезпечують відмінне обслуговування клієнтів і налагоджують відносини з глобальними агентами, забезпечуючи спрощений процес;
- економія витрат: експедитори можуть домовитися про витрати через велику кількість контейнерів, які проходять щодня;
- без контрактів: експедитори пропонують більше свободи для вашого бізнесу, оскільки вони працюють без обов’язкових контрактів. Свобода вибору перевізників також забезпечує вищий рівень обслуговування клієнтів, що перевищує стандартний;
- допомога на всіх рівнях доставки від упаковки до складу та митниці;
- забезпечують надходження товарів у правильний пункт призначення, заощаджуючи гроші компанії-клієнта.
В ідеальній моделі експедитори можуть контролювати доставку товару до пункту призначення повністю або виконувати всі дії, необхідні для перевізників на перехідних постах доставки вантажів (перевантаження). Однак у цьому випадку перевізник змушений передати частину своїх транспортних послуг перевізнику на ринку. У багатьох країнах перевізники прагнуть надавати послуги, які виходять за рамки звичайної транспортної діяльності (складське зберігання, фінансові перекази, вантажні перевезення тощо).
Економічна та фінансова вигода від інвестицій в транспортно-експедиторських послугах надається завдяки:
- скороченню вантажників, експедиторів та інших працівників;
- експлуатації кращого навантажувального обладнання та транспортних засобів;
- відпустки оборотних засобів покращення доставка;
- спорожнення місця зберігання;
- організації робіт негайного перевантаження;
- зменшенню затримання вантажів та інших транспортних засобів під час очікування на завантаження чи розвантаження;
- зниження транспортних витрат;
- підвищенню безпеки перевезених вантажів і
- покращенню обслуговування клієнтів.
Щоб вивчити актуальність транспортно-експедиційних підприємств, доречним є вивчення історії їх появи. Загалом поява перевізника як перевізника визначається законами ринку та історичними особливостями розвитку транспортних послуг. Початок вантажного транспорту припадає на 17 ст., коли почався активний розвиток торгівлі і ринки почали віддалятися від центру сировинного виробництва.
Через збільшення простору для маневру, підприємці не змогли виконати всі процеси та вимоги муніципалітетів щодо навантаження, розвантаження та зберігання товарів, як раніше. Проблему вирішили за допомогою місцевих підприємців, які не були учасниками продажу товарів та перевезень. Їхні послуги з’явилися як реакція на потребу торгівлі.
На стику двох комерційних сфер діяльності – транспорту та торгівлі – представник (агент) вимагався надавати послуги специфічного характеру. На кордоні між двома комерційними зонами транспорту та торгівлі агенти повинні були надати спеціальну послугу. Він був зайнятий відправкою товарів і підписанням договорів з перевізниками. Агенти повинні були мати різний рівень знань про податки, правила імпорту та експорту тощо. Наступним кроком став прихід агента як «перевізника» в практиці контракту, підписаного Великою Британією.
Американські наземні перевізники запровадили цю інновацію в міжнародну торгівлю бавовною на початку 19 століття. Агента називали «перевізником». Він виступає як невід’ємна частина договору вантажу і використовується для приймання вантажів від вантажовідправника, видачі прямих відправлень і участі в фактичній реалізації договору вантажу.
Конкурентоспроможність товару багато в чому визначається його якістю та ціною. Одним із найважливіших факторів витрат були логістичні витрати, включаючи транспортні витрати. Вони вищі, якщо договірні сторони встановлюють нормальні відносини з кожним перевізником і кожним перевізником окремо. Розрахувати вартість доставки таким способом дуже важко. У цьому випадку найкращі економічні вигоди отримуються шляхом доставки товару «від дверей до дверей» з єдиним транспортним документом, платою за доставку та єдиною системою відповідальності за товари, що відвантажуються.
Великі сучасні експедиторські компанії більше не обмежуються брокерською діяльністю та організацією вантажів. Вони беруть участь у процесі транспортування, придбання та обслуговування транспортного обладнання як на внутрішніх, так і під час міжнародних перевезень. В той час власнику товару пропонуються не тільки послуги експедиції, а й послуги транспортування вантажів.
Сьогодні пропонуються незвичні для поняття традиційного експедирування послуги для утримання клієнтів в традиційній концепції перевезень. Експедиторські компанії відправляють своїх співробітників з транспортного відділу в компанії-замовники. Ці «внутрішні» експедитори стають більш ефективними завдяки підтримці відносин експедитора з вантажовідправниками, що скорочує цикл даних і покращує адміністративні рішення.
Нині зазвичай більшість компаній є невеликими і мають до 10 співробітників і називають себе вантажними експедиторів, хоча, можливо, мають офіс під оренду, робочі місця та комп’ютер. Їх можна назвати транспортними агентами лише обмежено. Однак такі компанії складають досить велику частину транспортно-експедиторських компаній України. Між цими двома розподілами є ряд експедиторів, які забезпечують с послуги відповідно до конкретних потреб їх клієнтів.
Безсумнівно, що транспортно-експедиторські компанії більш інтегровані з компаніями та перевізниками, які надають логістичні послуги на майбутнє. Це пов’язано зі світовою тенденцією надавати клієнтам усі необхідні послуги для подальшого управління. Малі транспортно-експедиторські компанії не здатні витримати тенденції глобалізації ринку, тому у них є два варіанти: знайти партнера або піти з ринку транспортних послуг.
Проаналізувавши діяльність перевізників та історію їх створення, ми зібрали чотири поради для цих компаній щодо підвищення ефективності та вивчення їхньої конкурентоспроможності на ринку.
- Використання автоматики. Автоматизація регулярних управлінських завдань вимагає робочого часу для працівників транспортної компанії. Від видачі розрахункових чеків працівникам до отримання чеків на закупівлю від постачальників. Автоматизація бізнесу – це не розкіш, вона необхідна в сучасному конкурентному середовищі. Усі мають обмежений робочий час, і компанії, які справді змінюють гру, досягають успіху, оскільки вони витрачають свій час розумно, впроваджуючи інновації та створюючи, а не адмініструючи. Хоча витрати на налагодження автоматизованих процесів можуть бути стримуючим фактором, проте в довгостроковій перспективі це дає змогу побачити зниження витрат і підвищення ефективності бізнесу.
- Підвищення прозорості. Щоб клієнти довіряли експедиторам, бізнес має бути прозорим. Клієнти хочуть відстежувати свій вантаж, вибирати тип доставки на основі фактичної інформації та знати за найкращу ціну. Для більшої видимості потрібна система доставки, підключена до поточного потоку даних. Наприклад, встановлення онлайн-інструментів DF Alliance на своєму веб-сайті дозволяє клієнтам підключатися до даних портів і терміналів по всьому світу, щоб вони могли знайти маршрут, який найкраще відповідає їхнім потребам. Ці прозорі продукти є безцінними на такому конкурентному ринку.
- Адаптація. Ринки можуть бути нестійкими, а економічна невизначеність не завжди досягається негайно. Вищі витрати, нижча прибутковість, менше клієнтів, нижчі продажі, нижчий дух команди та нижча продуктивність можуть зруйнувати ваш бізнес без перенесення. Оцифровка бізнес-операцій дозволяє адаптуватися і залишатися на крок попереду конкурентів..
- Спілкування зі своїми клієнтами. Клієнти мають дві основні вимоги. Доставка продукції вчасно та в рамках бюджету. У разі успіху вони рекомендують транспортну компанію друзям і партнерам або починають новий проект. Це означає збільшення замовлень вашої компанії та покращення бізнесу. Загалом можливо забезпечити бізнес, налаштувавшись на потреби своїх клієнтів і передбачивши їхні бажання, часто ще до того, як вони це дізнаються. Спілкування з клієнтами є ключовим.
Висновки та перспективи. Роль транспортно-експедиторських компаній полягає в полегшенню процесу перевезення і бути гарантом того, що комерційні операції здійснюються на узгоджених умовах. Окрім надання рекомендацій та порад щодо витрати, щоб забезпечити альтернативу, яка є більш вигідною та ефективною, експедитор займається підготовкою та представленням документації, необхідної для експорту вантажу, наприклад, коносамента та належних документів для продавця, покупця або будь-якої третьої сторони, залученої до процесу. На додаток до зберігання та/або доставки вантажу, перевізники також іноді відповідають за резервування необхідного вантажного простору для кораблів, літаків, потягів або вантажівок, на додаток до процедур від дверей до дверей. Це спрощує процеси та процедури управління. Перевізник піклується про всі відправлення і несе відповідальність за всі випадки, пов’язані з перешкодами або проблемами, які виникають.
Пряма відповідальність експедитора полягає в забезпеченні обслуговування, швидкості та точності кожного відправлення. Вони є основою кожної компанії, яка займається транспортуванням вантажів. Як визначено, експедитори пропонують ефективність, безпеку, економічність та простоту, коли справа доходить до міжнародної доставки. Це частина широкого спектру послуг, що пропонує повний безтурботний пакет з вантажем, складуванням, митним оформленням та всіма видами транспорту. Завдяки тому, що ми є диспетчером, що спеціалізується на транспортуванні та обробці вантажів усіх видів.
Література
- What is a forwarding agent and what benefits does it provide? URL: https://www.bilogistik.com/en/blog/benefits-of-a-forwarding-agent/(Дата звернення: 13.11.2021)
- Freight Forwarder and its Importance. URL: https://howtoexportimport.com/Freight-Forwarder-and-its-Importance-10337.aspx (Дата звернення: 15.11.2021)
- Logistics efficiency: a key factor in the organization. URL: https://www.aratubo.com/blog/logistics-efficiency/ (Дата звернення: 16.11.2021)
- The relative efficiency of shipping companies. URL: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1366554511000020 (Дата звернення: 16.11.2021)
- Tips for Improving Freight Forwarding Business Efficiency. URL: https://www.searates.com/ua/blog/post/5-tips-for-improving-freight-forwarding-business-efficiency (Дата звернення: 16.11.2021)
- Transport efficiency through logistics. URL: developmenthttps://www.adb.org/sites/default/files/publication/30031/transport-efficiency-logistics-development-study.pdf (Дата звернення: 17.11.2021)
- Голиков Е. А. Взаимодействие маркетинга и логистики: учеб. пособие / Е. А. Голиков. М.: Флинта: МПСИ, 2007. 568 с. (Дата звернення: 17.11.2021)
- Improving the efficiency of road freight transport. Doctoral student M. Baramidze, Prof. Dr. G. Lekveishvili, Prof. Dr. P. Gogiashvili Akaki Tsereteli State University, Kutaisi, Georgia. URL: https://trans-motauto.com/sbornik/2017/2/16.IMPROVING%20THE%20EFFICIENCY%20OF%20ROAD%20FREIGHT%20TRANSPORT.pdf (Дата звернення: 17.11.2021)
- Evaluating the performance of freight transport: a service approach. URL: https://etrr.springeropen.com/articles/10.1007/s12544-009-0014-5 (Дата звернення: 17.11.2021)
- Service quality evaluation of international freight forwarders: an empirical research in East Asia. URL: https://jshippingandtrade.springeropen.com/articles/10.1186/s41072-019-0053-6 (Дата звернення: 17.11.2021)
Коментарі закрито.
To comment on the article - you need to download the candidate degree and / or doctor of Science