Social media marketing: питання актуальності застосування

Автор:

Анотація: У статті досліджуються питання зростання інтересу до просування продукції в соціальних мережах в сучасних умовах. Наводиться характеристика популярності даного процесу, можливі складнощі в здійсненні і переваги. Також розглядаються ключові платформи, які надають можливості просування контенту в інтернеті.

Бібліографічний опис статті:

. Social media marketing: питання актуальності застосування//Наука онлайн: Міжнародний електронний науковий журнал - 2018. - №12. - https://nauka-online.com/publications/economy/2018/12/social-media-marketing-voprosy-aktualnosti-primeneniya/

Стаття опублікована у: : Наука Онлайн No12 декабрь 2018

Інформаційні технології

УДК 339.138

Герасименко Ілля Олександрович

студент факультету маркетингу

Київського національного економічного університету

імені Вадима Гетьмана

Герасименко Илья Александрович

студент факультета маркетинга

Киевского национального экономического университета

имени Вадима Гетьмана

Gerasimeko Ilya

Student of the Faculty of Marketing of the

Kyiv National Economic University named after Vadym Hetman

 SOCIAL MEDIA MARKETING: ПИТАННЯ АКТУАЛЬНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

SOCIAL MEDIA MARKETING: ВОПРОСЫ АКТУАЛЬНОСТИ ПРИМЕНЕНИЯ

SOCIAL MEDIA MARKETING: ISSUES OF RELEVANCE 

Анотація. У статті досліджуються питання зростання інтересу до просування продукції в соціальних мережах в сучасних умовах. Наводиться характеристика популярності даного процесу, можливі складнощі в здійсненні і переваги. Також розглядаються ключові платформи, які надають можливості просування контенту в інтернеті.

Ключові слова: просування в соціальних мережах, інтернет-простір, контент, платформа.

Аннотация. В статье исследуются вопросы роста интереса к продвижению продукции в социальных сетях в современных условиях. Приводится характеристика популярности данного процесса, возможные сложности в осуществлении и зримые преимущества. Также авторами рассматриваются ключевые платформы, предоставляющие возможности продвижения контента в интернете.

Ключевые слова: продвижение в социальных сетях, интернет-пространство, контент, платформа.

Summary. The article examines the growing interest in the promotion of products in social networks in modern conditions. The characteristic of the popularity of this process, the possible difficulties in the implementation and visible benefits. The authors also consider key platforms that provide opportunities to promote content on the Internet.

Key words: promotion in social networks, Internet space, content, platform.

У всьому світі відзначається переміщення сфери проведення дозвілля і ведення ділових операцій в електронну сферу або інтернет-простір. Ці обставини змінюють «розклад сил» і концентрацію зусиль, які необхідно прикладати виробникам товарів і послуг, щоб бути почутими своєю цільовою аудиторією. Молоді споживачі проводять в мережі більшу частину свого вільного часу, в більшій мірі довіряючи електронним мас-медіа і партнерам по мережевому спілкування.

Активно розвивається електронна комерція, що дозволяє економити час і кошти продавців і покупців, оптимізувати процеси комплектації товарів і їх доставки, знижувати, тим самим логістичні витрати. Подібна ситуація викликає зміни в навчальних планах підготовки маркетологів, рекламістів і менеджерів, в яких акцент в питаннях просування товарів і послуг на ринки починає зміщуватися в бік активізації «онлайн» просування і мінімізації «оффлайн» комунікацій.

Таким чином, в умовах, що склалися в сучасній економічній ситуації в Україні і об’єктивно відзначається активного переміщення зусиль в області просування товарів в сферу електронних медіа дана тема видається цікавою і має велику актуальність.

Так, в даний час актуалізується розгляд функціональної області застосування і ефективності Social media marketing (SMM) через переміщення великої кількості потенційних споживачів в електронний простір, як з метою еффектизації своєї роботи, так і проведення дозвілля.

Ефективність такого роду просування товарів і послуг багато споживачів відчували на собі. Така форма просування, як відомо, дає певну зручність і не стримує свободу проведення часу споживача.

В умовах, що склалися самі по собі Social media marketing (SMM) прийнято трактувати як процес залучення аудиторії або її уваги до бренду, товару або послуги за допомогою різних соціальних платформ, затребуваних в сучасному суспільстві.

Так, SMM розглядається як комплекс різних заходів, що сприяє просуванню компаній, рішень, бізнес завдань.

Без сумнівів, фахівець в сфері маркетингу SMM вимагає нових знань, умінь і навичок, пов’язаних з веденням ділової активності в зміненому ринковому середовищі.

Метою SMM маркетолога є створити такий контент, безпосередньо представляє фірму, компанію або послугу, який люди б добровільно розміщували на своїх сторінках і поширювали його серед своїх друзів самостійно, без участі безпосередньо самого маркетолога.

Як відомо, контент, який передається за допомогою соціальних мереж, викликає у потенційного споживача більше довіри, як правило, людина схильна довіряти своєму оточенню, яке в свою ж чергу розміщує на своїх сторінках контент певної компанії. Подібна інформація не сприймається потенційною аудиторією в якості реклами і, отже, практично не викликає відторгнення. Їй більшою мірою довіряють, оскільки це передача інформації, як би «з вуст в уста». Вона являє собою «сарафанне радіо» в сучасному виконанні або «вірусний маркетинг», завдяки якому інформація поширюється швидко і з високим ступенем сприйнятливості споживачами.

Безсумнівно, очевидним плюсом SMM просування є те, що завдяки можливостям соціальних мереж можна точково впливати на цільову аудиторію, вибираючи місця, де ця аудиторія найбільше представлена. Мається на увазі можливість враховувати демографічні, психографічні і поведінкові характеристики споживачів. Наприклад: вік, стать, місце проживання, політичні та світоглядні погляди. Оскільки, при подібній взаємодії виражений зворотній зв’язок, то з’являється можливість більш тісно взаємодіяти з цільовою аудиторією, дозволяючи удосконалювати свій товар або послугу на зрозумілих їй принципах.

Слід зазначити, що маркетинг в соціальних мережах включає в себе безліч різноманітних методів роботи. Найпопулярніші з них такі, як:

  • побудова спільнот бренду (створення представництв компанії в соціальних медіа);
  • робота з блогосферою;
  • репутаційний менеджмент;
  • персональний брендинг;
  • нестандартне SMM-просування.

Однак не варто плутати SMM і соціальний маркетинг, оскільки це, по своїй суті, дві абсолютно різні речі.

Можна також пояснити, що в українському інтернет просторі робота SMM-фахівців відбувається на досить обмежених платформах, таких як:

  • Соціальні мережі – Facebook, Google+, Instagram;
  • Блогосфера – Twitter, Blogger.

SMM-просування – процес дуже динамічний, в слідстві чого необхідно постійно стежити за інтересами аудиторії і створювати щось нове, що буде здатне зацікавити людину і що посприяє тому щоб людина продовжувала відвідування спільнот компанії.

Прийнято вважати, що при просуванні бренду, одного SMM недостатньо, найбільш ефективно поєднувати його з SEO .

Пошукова оптимізація (англ. Search engine optimization, SEO) – комплекс заходів для підняття позицій сайту в результатах видачі пошукових систем по певних запитах користувачів з метою просування сайту.

Звичайно чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більше зацікавлених відвідувачів переходить на нього з пошукових систем

Варто уточнити, що SMM застосовується не тільки для просування товару або послуги. Активно використовують SMM-технологію і засоби масової інформації. Так, створюючи свої спільноти в соціальних мережах, вони розміщують безпосередньо свій контент в соціальних мережах, тим самим залучаючи підписників.

Для прикладу ми можемо розглянути такі спільноти як УКР-новини представлені в розвиненій соціальній мережі на платформі у Фейсбуці. Сам контент, який розміщують в цій спільноті і інших схожих спільнотах, на пряму пов’язаний з SMM, і дані спільноти себе позиціонують як «маркетинговий портал бутикового типу».

Незважаючи на переваги, які несе в собі SMM-просування, що є вишуканим і сучасним видом маркетингу, йому теж властиві недоліки і в його застосуванні можливі прорахунки і помилки.

Можна відзначити, що найчастішими помилками в SMM просуванні є:

  1. Розміщення надмірної кількості постів.
  2. Відсутність взаємодії в коментарях (обговореннях) з підписниками.
  3. Елемент нумерованого списку.
  4. Неетична поведінка адміністраторів на негативні коментарі підписників.
  5. Видалення таких коментарів.
  6. Недотримання принципів і законів.
  7. Використання одного типу контенту.

В цілому, використовуючи можливості соціальних мереж, слід пам’ятати, що соціальні мережі дозволяють людям взаємодіяти один з одним. Коли компанія просуває свій товар або послугу за допомогою каналів соціальних мереж, вона може безпосередньо взаємодіяти з своїм споживачем.

Соціальні мережі та блоги дозволяють окремим підписникам ділитися контентом з допомогою «Репостів» і «Ретвітів» що дозволяє більшій кількості користувачів соціальної мережі побачити повідомлення безпосередньо самої компанії, наслідком чого, як правило, є більше залучення цільової аудиторії.

Інакше кажучи, повторимося, соціальні мережі діють за принципом «з вуст в уста». Через соц. мережі компанії можуть взаємодіяти з окремими фоловерами (підписниками). Це особиста взаємодія може викликати почуття лояльності (відданості) фоловерів і потенційних клієнтів. Крім того, завдяки SMM просуванню вироблений продукт може знайти дуже вузьке, спеціалізоване коло цільової аудиторії.

Соціальні мережі також включають величезну кількість інформації про те, як продукт або послуга могли б зацікавити клієнта, що теж є певним позитивним аспектом для сторони, яка задіяна в просуванні.

Активне використання мобільного телефону більшістю членів суспільства також стало корисним для розвитку SMM. Сьогодні все більше число людей користуються смартфонами і мають можливість виходу в соціальні мережі: люди повідомляють про будь-які події на сайтах соціальних мереж через їх девайси, в режимі реального часу. Це постійне підключення до соціальних мереж означає, що продукти або послуги компанії можуть бути постійно в полі зору їх підписників і нагадувати їм про продукт.

Внаслідок того що телефони постійно підключені до соціальних мереж, реклама завжди на виду. Крім того, багато компаній в даний час вкладають QR-коди в свою продукцію, що дозволяє споживачеві отримати доступ до веб-сайту компанії онлайн з їх смартфонів.

Ще одним з переваг SMM є те, що просування товару або послуги в соціальних мережах не вимагає великих фінансових вкладень, за винятком реклами в самих соціальних мережах, яка необхідна лише на стартовому етапі, так як в перспективі велика кількість фоловерів просуватимуть співтовариство самі. В цілому, витрати на просування в мережі в Україні в 2012 р склали 20,3 млрд грн., а за перше півріччя 2013 р перевищили 15 млрд грн.

Слід розглянути основні тактики соціальних мереж:

TWITTER

Twitter дозволяє компаніям просувати свою продукцію в коротких повідомленнях, які з’являються на домашніх сторінках користувачів. Повідомлення можуть посилатися на веб-сайти продукту, профіль Facebook, фотографію, відео.

FACEBOOK

Facebook сторінки є більш докладної платформою ніж twitter. Facebook дозволяє залишати більш довгий опис а також прикладати характеристики, прикладати відео, фото. А також дозволяє залишати коментарі, які можуть бути видимі всім. У Facebook можна створити нагадування про майбутні події, тим самим повідомивши кожного користувача, підписаного на вашу сторінку, про нього.

GOOGLE +

Google+ в доповненні особливостей представлених в Facebook має можливість інтегруватися з пошуковою системою Google. Інші продукти також інтегровані, наприклад, Google Adwords і Google maps. З розвитком Персоналізація пошуку та інших, заснованих на місці розташування послуг, Google дозволяє просувати товар або послугу за допомогою цільових методів реклами.

YOUTUBE

Ще один популярний проект, реалізований Google. Рекламні оголошення представлені таким чином, щоб задовольнити свою цільову аудиторію. Мова, ідеї, які використовуються для просування продукту відображають стиль і смак аудиторії.

Youtube інтегрує свою рекламу з контентом представленим в відео, тим самим доносячи інформацію про продукцію до своєї цільової аудиторії. Так, наприклад, в відео-уроках по фотографії ми можемо побачити рекламу, що просуває різну фототехніку, уроки по обробці фотографії, надання фотопослуг.

Підсумувавши вище викладене, слід зазначити, що, що SMM просування є однією з дуже перспективних напрямків маркетингу, об’єктивно затребуваною в даний час.

Проте маркетологам не варто забувати і про інші способи просування товарів або послуг, особливо в разі роботи з «вікової» аудиторією.

Проте, оцінюючи останні тенденції сучасного суспільства, SMM просування виходить в лідируючі позиції.

Існують компанії, які обходяться лише таким способом реклами. Компанія Apple в Україні надає рекламу в основному в соціальних мережах, причому багато подібних спільноти створює далеко не керівництво компанії, а просто ініціативні і заповзятливі люди, які хочуть заробити, просуваючи дану популярну продукцію.

 Література

  1. Іванов К. Е. Пошукова оптимізація для сайтів магістрів. – URL: http://masters. donntu.edu.ua/2009/fvti/ivanovk/ind/index.htm
  2. Єршов В. Е. Тенденції розвитку ринку реклами в контексті впливу на споживчу поведінку. – 2013. – № 4(44). – С. 99.

Перегляди: 515

Коментарі закрито.

To comment on the article - you need to download the candidate degree and / or doctor of Science

Підготуйте

наукову статтю на актуальну тему, відповідно до роздлів журналу

Відправте

наукову статтю на e-mail: editor@inter-nauka.com

Читайте

Вашу статтю на сайті нашого журналу та отримайте сертифікат